Flowmon

Innowacyjne rozwiązanie do kompletnego monitorowania sieci IP

flowmon

Flowmon Solution

Flowmon jest system służący do monitoringu sieci IP, który funkcjonuje na bazie badania przepływów (FLOW). Dzięki zaimplementowanej technologii Flowmon mamy możliwość pełnego podglądu obrazu ruchu sieciowego. Ponadto zapewnia on nam dostęp do kompletnych danych o każdym komunikacie sieciowym, czyli o tym kto komunikuje się z kim oraz kiedy, jak często i jak długo. Ponadto możemy monitorować romiar przesyłanych danych. Dzięki temu rozwiązaniu jesteśmy w stanie z łatwością kontrolować wszelkie dziłania w naszej sieci IP.  FlowMon to innowacyjny system, który dostępny jest w formie urządzeń fizycznych, jak również w formie urządzeń wirtualnych dla VMware.

Flowmon Probe

Sondy Flowmon to innowacyjne urządzenia pasywne, które są przeznaczone do wyliczania statystyk IP Flow, kolekcjonowania pakietów z sieci, a także i transportu NetFlow v5/v9 lub statystyk IPFIX do kolektorów. Największą zaletą platformy Flowmon jest jej nieszkodliwość dla infrastruktury sieciowej. Rozwiązanie to jest niezwykle proste do wdrożenia w użytkowanym przez nas systemie sieciowym. Możemy to wykonać przy użyciu portów Mirror (SPAN port) lub TAP (Ethernet hub – światłowodowe lub miedziane). Dzięki sondom Flow Mon możemy znacznie obniżyć obciążenie monitorowanej sieci. Przejmują one rolę kolekcjonowania oraz przekazywania statystyk FLOW.

Flowmon Collector

Kolektory Flowmon to niezależne urządzenia, które mają sporą pojemności dyskową i są przeznaczone do odbierania oraz przechowywania w długim okresie czasu. Warto też dodać, że wizualizują statystyki sieci tworzonych za pomocą sond (lub innych źródeł) w formie NetFlow / IPFIX / sFlow. Flowmon Monitoring Center (FMC) to kluczowa aplikacja pracująca na kolektrze, która jest przeznaczona do wizualizowania, przechowywania, jak również analizowania informacji statystycznych.

Flowmon ADS

ADS FlowMon to dostępna w postaci wtyczki do sond i kolektorów platforma służąca do wyszukiwania nieprawidłowości oraz podejrzanych zachowań w sieci IP. System ten skupi się przede wszystkim na powiększaniu bezpieczeństwa zewnętrznego oraz wewnętrznego w sieci komputerów. W porównaniu do systemów IDS, Flowmon ADS jest przede wszystkim zorientowany na ocenianie całokształtu zachowań sieciowych, czyli inwigiluje i tworzy porównania działań każdego dostępnego urządzenia sieciowego. Dzięki takiej analizie system ma możliwość wyszukiwania nawet niezidentyfikowanych jeszcze zagrożeń. W typowych urządzenia ochrony sieci IP takie sygnatury nie są widoczne.

Więcej o produkcie na stronie: http://it.emca.pl/flowmon/